Kossuth Lajos Gimnázium 2014 2Kossuth Lajos Gimnázium ünnepélyIskolai háziversenyAz iskola focipályájaKossuth Lajos Gimnázium szalagavatóIskola évnyitóKossuth Lajos Gimnázium 2014

Geographie bei uns

geo.klgbp.hugeo.klgbp.hu

Főoldal | Sportélet

Kerületi kézilabda torna 2017

Idén is gimnáziumunk rendezte a kerületi kézilabda tornát. A kellemesen meleg, napos májust kivárva, végül 4 csapat vett részt. Minden mérkőzését végig biztosan vezető kéziseink az első helyen végeztek. Gratulálunk Kotán Ági csapatkapitánynak és a csapat többi tagjának.

A csapat tagjai voltak: Kotán Ágnes, Kerner Tünde, Palicska Liza, Deim Zsófia, Barkóczi Lili, Mayer Benjamin, Schäffer Kristóf, Szokol Zsombor, Vagyóczky Patrik, és a két csodakapus, Kötél Viktor és Borbély Gyul

KÉPEK

Röplabda kerületi torna 2017

5 csapat részvételével rendezték meg  a tornát, ahol nagyon szép és eredményes játékkal a II. helyezett lett gimnáziumunk vegyes csapata.

A csapat tagjai: Simon Tamás csapatkapitány, Burhardt Zsófia, Patyi Réka, Sütő Dávid, Petike Zsolt, Udvarev Laura, Vért Nikolett, Lászlóffy Dóra, Viktóri Martin, Hörcsök Bálint

Gratulálunk!

KÉPEK

Kosárlabda kerületi torna 2017

6 csapat részvételével rendezték meg idén is a kerületi kosárlabda tornát. Gimnáziumunk vegyes csapata a II. helyen végzett.

Csapattagok: Pusztai Balázs csapatkapitány, Márton Anna, Végh Eszter, Kovács Zita, Patyi Réka, Győri Tamás, Tóth Dániel, Kiss Dávid, Balázsy Barnabás, Budai Eszter, Hörcsög Bálint, Deim Zsófia, Burkóczi Lili, Nagy Anita

KÉPEK

Sporteredmények 2016 tavaszán

A márciusban megtartott XX. kerületi röplabda tornán 4. helyezést értünk el. Gratulálunk, mert nagyon pontos, szép játék volt! Kis különbséggel szorultunk idén hátrább.

Résztvevők:   Simon Tamás csk., Bárdos Dominika, Tóth Dániel, Acsai Viktor, Kis Bendegúz, Udvarev Laura, Rudolf Nóra, Burghardt Zsófia

Röplabda 1 Röplabda 2

Iskolánk rendezte idén is a XX. kerületi kézilabda tornát.
Az áprilisi nyárban sportszerű, szép játékkal, büntetődobás után a második helyen végzett csapatunk. Fegyelmezett, de jó hangulatú mérkőzéseket láthattunk. Gratulálunk!

Résztvevők:   Györkő Marcell csk., Holl Barna, Szokol Zsombor, Rivasz Balázs, Májer Benjamin, Vagyóczki Patrik, Kovács Zita, Gendúr Nóra, Szűcs Viktória, Palicska Liza, Kerner Tünde, Ökrös Alexandra

FÉNYKÉPEK

Nyirő Klári
testnevelőtanár

2016.04.14

Sportsikerek 2015 tavaszán

A február 28-án megtartott Varga Kupa foci gálára 7 kerületi középiskola nevezett.

Baptista Külkereskedelmi Szakközépiskola
Eötvös Loránd Szakközépiskola
Erzsébet Királyné Szépészeti Szakközépiskola
Kossuth Lajos Gimnázium
Nagy László Ált. Isk. és Gimnázium
Német Nemzetiségi Gimnázium
Pesterzsébeti Közgazdasági Szakközépiskola (Varga)

Gimnáziumunk lelkes csapata  a II. helyen végzett. Gratulálunk!
A tornáról készült fotók IDE kattintva megtekinthetők a Galériában.

Spáth Zoltán sikere

Szeptemberben  került megrendezésre a Kick-box Junior Világbajnokság Riminiben.

Spáth Zoltán,

iskolánk 12.A osztályos tanulója a + 94 kg-os kategóriában ezüstérmet szerzett!

A képekhez katt - ide!

2014.10.14

Szendy Márk sikere

Nemrégiben levelet kaptunk Kőbán Rita, kétszeres olimpiai bajnok sportolónőtől:

Tisztelt Igazgatóság! Tisztelt Imréné Sásdi Bernadett, a 10/C osztályfőnöke!

Kőbán Rita vagyok, kajak edző, Szendy Márk 10/C osztályos tanulójuk edzője.

Szendy Márk 2014. szept. 12-14 között részt vett a Szlovákiában megrendezett Kajak-Kenu Olimpiai Reménységek Versenyén, ahol olimpiai versenyszámban 3. helyezést ért el K-2 1000 méteren és világbajnoki versenyszámban 6. helyezést ért el K-2 500 méteren, az igen erős nemzetközi mezőnyben.

Köszönöm az iskolának és tanárainak, hogy elengedték az edzőtáborra és a versenyre!

Kérem, ha lehetőség van rá, osszák meg ezt a jó hírt az iskola honlapján, hiszen méltán lehetnek büszkék tanulójukra, ahogy én is nagyon örülök az együtt elért kiváló eredményeknek!

Köszönettel,

Kőbán Rita.

Márknak mi is gratulálunk és további szép sportsikereket kívánunk!

A képekért - katt ide!

Sportsiker

Láng Péter, iskolánk 13.C osztályos tanulója, a Csepel Barakuda Búvár Sportegyesület és a válogatott tagja.

A nyári versenyszezonban az Országos Bajnokságon hat versenyszámban indult, és hat aranyérmet szerzett.

Az augusztus 18-23-a között megrendezett Tájékozódási Búvárúszó Junior Európa Bajnokságon az "5 bójás" versenyszámban 2. helyezést ért el, ezüstérmet szerzett.